Hijyen / Hygıene

Makyajhane Stüdyosu Hijyen anlamında hem uluslararası belgeye ,hemde M.E.B’nın vermiş olduğu hijyen belgesine sahiptir.Bu konuda tavizsiz hizmet sunmaktadır.

Ve bu anlamda kullandığımız hijyen ürünlerini bir kısmını alttaki fotoğrafta bulabilirsiniz.

-Markaya özel tek kullanımlık önlük  hjyn

-Markaya özel tek kullanımlık örtü

-Markaya özel metal anti bakteriyel palet

-Markaya özel anti bakteriyel spatula

-Özel fırça temizleme solüsyonu

-Özel fırça yıkama eldiveni

-El ve cilt hijyeni için özel solüsyon

Güzelleşmek için kullanılan makyaj malzemelerinin sağlığınızı tehdit edebileceği hiç aklınıza gelir mi? En yakın arkadaşınızın ruju ya da kozmetik reyonunda sürdüğünüz rimel cildinizde bakteri ve mikrop oluşumuna neden olabilir. 

Eller Yıkanmalı

Makyaj yapmadan önce eller mutlaka yıkanmalıdır. Çünkü ellerdeki kir ve bakteriler makyajla birlikte yüze bulaşabilir. Diğer bir önemli nokta ise özellikle çok sayıda insanın kullandığı likit makyaj malzemelerinin bakteri üretmesidir.

Parmakla sürülen makyaj malzemelerinde, elde biriken tüm bakteri ürünün içine yerleşir. Ve bu şartlarda bakteriler çok hızlı bir şekilde ürer. Yani eller yıkanmadığı taktirde makyaj malzemeleri mikrop yuvası haline dönüşebilir.Bizler bu nedenle her zaman fırça kullanımına önem veririz.

Fırçalar bakteri ve mikrop yuvası

Makyaj malzemeleri arasında hijyenine dikkat edilmesi gereken en önemli ürünlerden biri fırçadır. Kaliteli bir fırça temiz ve dikkatli kullanılırsa 3- 5 yıl kullanılabilir. Ancak bunun için haftada 1 kez yıkamak gerekmektedir. Ayrıca başkalarının fırçası cildinizde bakteri ve mikrop oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle bu başkası arkadaşınız dahi olsa fırçası kullanılmamalıdır. Fırçalar çok kolay bakteri ve mikrop barındırır. Sürekli ciltle temas halinde oldukları için alerji ve sivilce gibi durumlara neden olabilir. Fırçalarınızı sıcağa yakın ılık su ve özel şampuan ile yıkayın. Kesinlikle deterjanlı ürünler kullanmayın. Açıkta ve havlu üzerinde kurutun.Biz stüdyomuzda fırçalarımız için özel  yıkama eldiveni ve özel şampuanların yanı sıra ,fırçalardaki bakteri oluşumunu engellemek üzere üretilmiş fırça temizleme solisyonları kullanmaktayız.

Öneriler