Türkan Şoray Makyajı

Türk sinemasının en güzel kadınlarından biri Türkan Şoray Makyaj stili ile sayfamıza konuk oluyor. Sinema tarihinde gerek oyunculuğu gerekse senarist ve yönetmenliğiyle kendine saygın bir yer edinmiş, gözleri ve güzelliğiyle kadınların ikonu erkeklerin rüya kadını olmuştur. Güzelliği, tarzı ve büyük kocaman anlamlı gözleri hala hemen hemen hepimizi etkilemektedir. Benim için hem sinema hem de stil anlamında yeri başkadır. Sinema ile ilgili yeteneklerini sürekli geliştirerek işin yönetmenlik kısmına da el atmıştır. Sinema filmlerinin çoğunda kostümlerini kendisi belirleyerek her anlamda yaptığı işe katkı sağlamıştır. Türkan Şoray ile ilgili daha çok şey anlatabilirim ama lafı daha fazla uzatmadan hemen makyaj stiline ve Türkan görüntüsünü nasıl elde edebileceğimize bakalım.

İşe ten makyajıyla başlayalım. Cildimizi nemlendirdikten sonra İnce bir fondöten görüntüsü elde etmek için kendi renk tonunuzda Mac face and body foundation uygulayabilirsiniz.

Ten makyajı bittikten sonra sıra gözlerde. Türkan Şoray makyajının en önemli noktalarından biri gözler. Göz makyajın başlamadan önce far bazı ile makyaja hazırlayın. Benim önerim Mac Paint pot painterly far bazı.

Ten  rengine yakın bir far  sürdükten sonra, fotoğrafta oklarla gösterilen crease bölgesine kahverengi bir kalem sürüp, waterproof olmamasına dikkat edin çünkü dağılması zordur, fırça yardımı ile dağıtarak gözlere derinlik kazandırıyoruz.

Derinlik kazandırdıktan sonra gözlerin olduğundan daha büyük görünmesi için dipliner uygulamalıyız.Maybelline Eye Studio Master Dipliner bu konuda size yardımcı olacaktır.

Göz altının dış kısmına siyah bir kalemle bir hat belirleyip dağıtma fırçanızla dağıtın ve sonra göz içine beyaz bir kalem uygulayın. Böylece gözleriniz olduğundan daha büyük görünecektir.

Son olarak kirpiklerinize bolca rimel uygulamalısınız; hem üst hem de alt kısımlara. Loreal lash architect kirpiklerinizin hem dolgun hem de uzun olmasını sağlayacaktır. Kendi rimelinizi kullanacaksanız eğer  unutmayın Türkan Şoray görüntüsü için kirpikler ön planda olmalı. Bol bol rimelliyoruz, bol bol.

 

 

Gözler bitti yanaklar için şeftali veya uçuk pembe tonlarında bir allık tercih etmelisiniz. The Balm Fratboy tonları mesela.

 

Ve son olarak dudaklara nude veya şeftaliye yakın bir tonda rujla bu işi sonlandırıyoruz. Hepimiz Türkan’ız hepimiz Şoray :) Hadi bakalım kolay gelsin.